Тиждень права

Права дитини-важливий аспект у житті будь-якого суспільства,тому вчитель правознавства філії Кліцківський ЗЗСО |-|| ступенів Кицай Жанна Дмитрівна в рамках Тижня правознавства провела з учнями 5-9кл. розмову-гру “Захист прав дітей у нашій державі”. В першу чергу вчителька розповіла про ” Конвенцію про права дитини”. По тому,як дотримуються прав дітей,судити можна про загальну ситуацію щодо прав людини загалом.Жанна Дмитрівна разом з дітьми моделювали певні ситуації з різних сфер життя і учні самостійно визначали,яке право дитини було порушено і як мали повестися дорослі в тій чи іншій ситуації.
На сьогоднішній день,коли наше суспільство переживає дуже непрості часи,надзвичайно важливим для нас є питання про те,як вберегти дітей від насильства. Мова йде і про воєнні події,і про складні випадки у неблагополучних сім’ях,і стосунки між дітьми,так званий булінг. Це явище набуло загрозливих масштабів серед підлітків,особливо у великих школах. Жанна Дмитрівна намагалася разом з дітьми пояснити природу цього явища,причини його виникнення і наслідки його,а також шляхи виходу зі складних ситуацій,уникнення поширення буллінгу серед школярів.
Наші діти мають розуміти,які у них є права і обов’язки,вміти захистити себе і відстояти свої права.